×

MyBB Forum Internal Server Error Hatasının Çözümü

Aşama 1
Ftp dizininizde .htaccess dosyası olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıca .htaccess dosyanızdaki kodlar apache ile uyuşmuyor olabilir, çözüm olarak .htaccess dosyasını silerek tekrar test ediniz.

Aşama 2
Sitenizdeki dosyaların chmod ayarlarının güvenilir olup olmadığını kontrol ediniz.
configuration.php CHMOD ayarının 777 yerine 644 olmalıdır. Ayrıca klasörlerin CHMOD değerleri 755 dosyalarınkiler ise 644 olmalıdır. Bu aşama çözüm olmadıysa Aşama 3’ü deneyiniz.

Aşama 3
MyBB scripti fazla kaynak tüketiyor ve hosting hizmetinizin memory_limiti yetersiz geliyor olabilir. Bu durumda internal server error hatası alıyor olabilirsiniz. Eğer kendiniz yapamıyorsanız hosting sağlayıcınızdan 64M olan memory_limitini yükseltmesini isteyiniz.

Aşama 4
Yukarıdaki tüm ayarlarınız doğru yapılandırılmış ise probleme dışarından gelen veri yada modüller sebep oluyor olabilir.Yönetim paneline erişim sağlayabiliyorsanız çalışan modülleri devre dışı bırakmayı deneyiniz.

Aşama 5
Kodları kendiniz yazıyorsanız çalışmasını olumsuz yönde tetikleyebilir, kodlarınızı tekrar kontrol etmenizde fayda var.

Aşama 6
Eğer yukarıda denediğiniz tüm aşamalar işe yaramadı ve probleminiz hala devam ediyor ise sunucu tabanlı bir problem var demektir. Sunucu yöneticinizle iletişime geçiniz.

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?